Zobrazuje sa všetkych 43 výsledkov

Séria Shun je najkomplexnejšia a najširšia séria profesionálnych damaškových kuchynských nožov na svete. Je vysoko oceňovaná tak medzi top class profesionálnymi chefmi ako aj medzi ambicióznymi hobby kuchármi.

Profesionálne kuchynské nože KAI Shun sú vyrobené zo špecifickej japonskej damaškovej ocele kovanej v 32 vrstvách. Jadro každého noža je vyrobené zo “super ocele” VG-MAX (tvrdosť 61HRC, 1% uhlíka a 1,5% kobaltu), ktorá je extrémne tvrdá a odolná voči korózii, čo dáva nožom Shun tú výnimočnú ostrosť pre ktorú sú známe po celom svete. Pri výrobe každej čepele postupom kovania „kasumi“ (postup používaný aj pri kovaní Samurajských mečov) bolo jadro z každej strany opakovaným kovaním olaminované 16 vrstvami ocele SUS 410. Takto kovaná čepeľ je následne pieskovaná, aby ešte viac vynikla charakteristická textúra tejto exkluzívnej damaškovej ocele.

Vďaka použitiu jadra z prémiovej ocele VG-MAX môže byť hrana čepele tenšia a v kombinácii so špeciálnym brúsením (nože sú brúsené s uhlom 32°, bežné „európske“ nože s uhlom 40-44°) výrazne ostrejšia a trvácnejšia. Konvexný tvar čepele spolu s ručným brúsením každého noža Shun z nich robí ultimatívny nástroj, ktorý vďaka dobre vyváženej hmotnosti umožňuje pracovať celý deň bez zbytočnej únavy.

Rúčky nožov série Shun sú vyrobené z exkluzívneho ebenového dreva Pakka, ktoré sa okrem vysokej estetickej hodnoty vyznačuje trvácnosťou a vynikajúcou odolnosťou proti vlhkosti.

Každý nôž Shun je balený v čiernej darčekovej krabičke s kaligrafiou.

Zľava!
Original price was: €339,00.Current price is: €309,00. s DPH
Zľava!
Original price was: €299,00.Current price is: €279,00. s DPH
Zľava!
Original price was: €289,00.Current price is: €269,00. s DPH
Zľava!
Original price was: €379,00.Current price is: €349,00. s DPH
Zľava!
Original price was: €375,00.Current price is: €349,00. s DPH
105,00 s DPH
NOVINKA