Novinky KAI

 

Shun Premier Tim Mälzer Minamo

Novinkou pre je nová prémiová séria Shun Premier Tim Mälzer Minamo, ktorá tvorí úplne novú prémiovú triedu kuchynských nožov KAI. Celá séria je charakteristická konceptom Tima Malzera, špičkového nemeckého kuchára ktorý pomáhal pri jej vývoji – špeciálnym novým tvarom čepele kombinujúcimim to najlešie z japonských a európskych nožov.

Damašková oceľ so vzorom Minamo (z japončiny hladina vody v daždi) použitá na každom noži tejto série, je tvorená z jadra z extrémne tvrdej ocele VG-MAX (61HRC) obaleného 32 vrstvami flexibilnejšej ocele. Vďaka tomu si čepeľ drží dlhodobo svoju ostrosť a výkonnosť.

Rúčky série Shun Premier Minamo sú vyrobené z tmavého dreva pakka, symetrické a oválne vďaka čomu pasujú dobre do ruky pravákom aj ľavákom.

Všetky nože série Shun Premier Minamo sú dodávané v prémiovej drevennej darčekovej krabičke a s certifikátom.

 

Shun Nagare

Nová séria Shun Nagare je ďaľším inovatívnym umeleckým dielom z dieľne spoločnosti KAI. Sofistikovaný dizajn, špeciálne vlastnosti použitých materiálov a technicky komplexný produkčný proces so špičkovou kontrolou kvality znamená že táto nová séria profesionálnych kuchynských nožov patrí medzi absolútnu luxusnú triedu. Na vysoko leštených čepeliach nožov tejto série je krásny radiálný vzor 72 vrstvovej damaškovej ocele. Jej jadro tvorí super oceľ V-GOLD-10 (61HRC, 1% uhlík, 1.5% kobalt) ktorá garantuje neporovnateľnú a dlhotrvajúcu ostrosť. Táto oceľ je kombinovaná s ďaľšími vrstvami super oceľe VG2. Vďaka použitiu damaškovej ocele majú tieto nože výnimočnú reznú silu.

Sivo čierna rúčka z dreva pakka je ergonomicky tvarovaná, vďaka čomu dobre padne každý nôž tejto série do ruky praváka aj ľaváka a jej tvar predchádza únave aj pri dlhodobom používaní.

Všetky nože série KAI Shun Nagare sú dodávané v kvalitnej drevennej darčekovej krabičke so zlatou kaligrafiou Shun a certifikátom KAI.

Profesionálne nožnice na textil KAI

Do našej ponuky sme zaradili profesionálne krajčírske nožnice rady 7000 od japonského výrobcu KAI. Tieto profesionálne krajčírske nožnice sa vyznačujú čepeľami vyrobenými z tvrdej ocele AUS8A (tvrdosť 58 HRC), ktorej použitie garantuje dlhodobú ostrosť a hladkosť strihania. Všetky nožnice tejto série majú matné ergonomicky výborne tvarované PU gripy, ktoré svojim tvarom garantujú možnosť celodenného používania pri minimálnej možnej únave. Patentovaný systém skrutky “Duplex Interlock” garantuje dlhodobé dotiahnutie a presný strih s konštantným napätím oboch čepelí počas celej životnosti nožníc.

Vysoko špecializovaný model 7240 AS sú špeciálne nožnice na strihanie aramidových tkanín a nožnice na kevlar.

Model 7250L sú nožnice s čepeľou dĺžky 25 cm určené špeciálne pre ľavákov.